Vítejte! 

Jmenuji se Kristina Zemánková. Jsem psycholožka a porodní asistentka a maminka tří báječných dětí  Rozárky, Damiána a Adriana. Žiji s dětmi a pejskem Jasmínou v Praze.

Už od dětství mě přitahovalo to zvláštní kouzlo narození. Jako malá holčička jsem si se zatajeným dechem listovala knížkami o porodech. Vždycky jsem byla zvídavá a dívala se na svět i na sebe kritickýma očima. A zároveň se snažila hledat tu dobrou stránku věcí.

Jsem zastánkyní normálního = přirozeného porodu

Velkou sílu pro mou práci čerpám z krásných porodů mých dětí

Vystudovala jsem bakalářské studium porodní asistence na Univerzitě Palackého v Olomouci a magisterské studium psychologie na filozofické fakultě stejné univerzity.

Od roku 2010 jsem registrována na Ministerstvu zdravotnictví ČR jako zdravotnický pracovník pracující samostatně bez odborného dohledu. Mám oprávnění k poskytování zdravotních služeb v oboru porodní asistentka formou domácí péče. 

Jsem členkou profesní organizace Unie porodní asistentek. 

Pravidelně navštěvuji odborné semináře v rámci celoživotního vzdělávání a účastním se odborné supervize v porodní asistenci.

Provázím ženy krásným a silným obdobím těhotenství, porodu a mateřství od roku 2007.

Inspiruji se ráda v zahraničí, kde mnoho podstatných věcí, po kterých my tady toužíme, funguje jako běžný standard porodní péče, ať už se jedná o partnerský a respektující přístup ke klientkám nebo o chápání těhotenství a porodu jako: 

"Projevu zdraví  ke kterému není potřeba přistupovat jako k nemoci"

Jako porodní asistentka... 

Ke svým klientkám přistupuji jako ke svobodným bytostem. Každá má svůj specifický příběh, své vidění světa a své potřeby. A to vše je potřeba respektovat. Není jedna jediná správná cesta. Každý porod je nový příběh. Nabízím ženám své odborné znalosti a zkušenosti a ony si vybírají, co konkrétně využijí.

Někdy z legrace říkám, že jsem děsně líná porodní asistentka. Myslím to tak, že u porodu nejsem moc aktivní. Snažím se ženu hlavně nerušit. Nepřepečovávat jí. Dát jí prostor a čas, aby tím procesem mohla projít ve svém tempu svým způsobem.

Přihlížím z povzdálí, mám přehled, co se děje, věřím jí, že to zvládne a jsem tam, kdyby něco potřebovala. Většina žen ale vlastně nic moc při porodu nepotřebuje, jen klid a vědomí, že to jde dobře…

Jako psycholožka.. 

Nabízím bezpečný protor a dostatečný čas na otevření a prozkoumání Vašeho příběhu a integraci zranění. 

Jsem tu pro Vás pokud máte pocit že: 

  • Tíží Vás vzpomínky na porod či šestinedělí?
  • Domníváte se, že zažíváte poporodní deprese?
  • Prožila jste komplikace při porodu a potřebujete s někým nezaujatým probrat průběh Vašeho porodu?
  • Cítíte se zahlcena mateřskými povinnostmi?
  • Je pro Vás náročné nastavit hranice ve vztazích s ostatními (dětmi/partnerem/tchyní…)?
  • Potřebujete podpořit v náročném období procesu IVF?

Bude mi ctí pečovat o Vás na Vaší cestě mateřstvím.

Kontaktujte mně: