Jsem porodní asistentka a psycholožka

A také máma tří dětí. Provázím ženy krásným a silným obdobím těhotenství, porodu a mateřství od roku 2007. Mými srdcovými tématy jsou rovněž péče o ženské zdraví a vše spojené s rodičovstvím. 

Jak vám mohu pomoci?

Jako porodní asistentka

Ke svým klientkám přistupuji jako ke svobodným bytostem.

Každá má svůj specifický příběh, své vidění světa a své potřeby. A to vše je potřeba respektovat. Není jedna jediná správná cesta. Každý porod je nový příběh. Nabízím ženám své odborné znalosti a zkušenosti a ony si vybírají, co konkrétně využijí.

Někdy z legrace říkám, že jsem děsně líná porodní asistentka. Myslím to tak, že u porodu nejsem moc aktivní. Snažím se ženu hlavně nerušit. Nepřepečovávat jí. Dát jí prostor a čas, aby tím procesem mohla projít ve svém tempu.

Přihlížím z povzdálí, mám přehled, co se děje, věřím jí, že to zvládne a jsem tam, kdyby něco potřebovala. Většina je to pouze klid a vědomí, že jde všechno dobře. 

Jako psycholožka

Nabízím bezpečný protor a dostatečný čas na otevření a prozkoumání vašeho příběhu a integraci zranění, která vás tíží. 

  • Tíží vás vzpomínky na porod či šestinedělí?
  • Domníváte se, že zažíváte poporodní deprese?
  • Prožila jste komplikace při porodu a potřebujete s někým nezaujatým probrat průběh vašeho porodu?
  • Cítíte se zahlcena mateřskými povinnostmi?
  • Je pro vás náročné nastavit hranice ve vztazích s ostatními, například s dětmi, partnerem či tchyní?
  • Potřebujete podpořit v náročném období procesu IVF?

Jsem zastánkyní normálního, tedy přirozeného porodu. Velkou sílu pro svou práci čerpám z krásných porodů mých dětí.

O mém vzdělání

Vystudovala jsem bakalářské studium porodní asistence na Univerzitě Palackého v Olomouci a magisterské studium psychologie na filozofické fakultě stejné univerzity.

Od roku 2010 jsem registrována na Ministerstvu zdravotnictví ČR jako zdravotnický pracovník pracující samostatně bez odborného dohledu. Mám oprávnění k poskytování zdravotních služeb v oboru porodní asistentka formou domácí péče. 

Jsem členkou profesní organizace Unie porodní asistentek

Pravidelně navštěvuji odborné semináře v rámci celoživotního vzdělávání a účastním se odborné supervize v porodní asistenci.

PRO ODBORNÍKY

Věnuji se také vzdělávání a podpoře odborníků

Pravidelně pořádám odborné semináře v Praze, zdravotníky a jiné pečující profese školím také přímo v porodnicích. Poskytuji také mentoring a supervizi

Své mnohaleté zkušenosti s péčí o ženy v těhotenství, při porodu a během rodičovství jsem zpracovala do svého nového online kurzu

Příprava na porod, šestinedělí a péči o miminko

  • 7 obsáhlých lekcí plných informací a tipů
  • Vhodný pro ženy i jejich partnery
  • Online záznam, který si pustíte kdykoliv a kdekoliv
„Inspiruji se ráda v zahraničí, kde mnoho podstatných věcí, po kterých my tady toužíme, funguje jako běžný standard porodní péče, ať už se jedná o partnerský a respektující přístup ke klientkám nebo o chápání těhotenství a porodu jako projevu zdraví  ke kterému není potřeba přistupovat jako k nemoci.“
Kristina

Domluvíme si setkání?