Podzim je v plném proudu a kromě nádherně zbarvené krajiny, tajuplných podvečerních mlh a těšení se na Vánoce, přináší i méně příjemné záležitosti, jako třeba příležitostná nachlazení.
Co dělat, pokud jste zrovna těhotná, a nechce se vám hned sáhnout po chemickém řešení (které navíc mnohdy problém jen potlačuje, ale neřeší)?
Nabízím mé osvědčené tipy, které sama s úspěchem ráda používám, pokud nějaká ta chřipečka sklátí mě nebo mé děti:
Nachlazení či chřipkové stavy bývají téměř vždy doprovázené zvýšenou únavou někdy hraničící až s pocity úplného vyčerpání. To je dobré brát vážně a dodat tělu potřebné živiny a nechat ho odpočinout. Základem uzdravení je udělat tělu natolik dobré podmínky, aby se mohlo uzdravit samo. Potřebujete tedy sílu a proto doporučuji:
Zvýšená teplota je jedním z nejgeniálnějších vynálezů našeho těla, jak se vypořádat s infekcemi. Proto je dobré nechat tělo pracovat, nebránit mu v tom, dát mu na to klid a prostor. Teplotu bych srážela pouze v prvním trimestru, pokud by překročila 38 stupňů celsia. V ostatních případech, a to i u dětí, až pokud by byla nad 40 stupňů Celsia.
Ať už vás trápí jakékoli příznaky, základ úspěchu je vždycky stejný – poslechnout volání svého těla po odpočinku. Zbrzdit. Ulehnout do teplého pelíšku. A spoustu tekutin, ať se tělo hezky propláchne a zbaví nečistot. Nechat se opečovávat a rozmazlovat. Klid, ticho, teplo, uvolnění. Prostě si užít to, že nic nemusíte, všechno pustit a jen tak být 😉
A až se vám trošku uleví, můžete si čas strávený v posteli zpestřit třeba psaním porodního plánu.
K tomuto účelu vám vřele doporučuji můj e-book Jak napsat porodní plán, tak aby si ho v porodnici opravdu přečetli a dodrželi, aneb co bych přála vědět každé ženě.